Жіноче здоров'я. Консультація гінеколога | | Health Partner
з пн - пт
09:00 - 20:00
з сб - нд
09:00 - 18:00

Жіноче здоров’я. Консультація гінеколога

Завдяки омолоджуючої терапії жіночого здоров'я вдається уповільнити внутрішній годинник організму, і чим раніше почати лікування, тим помітніше і ефективніше буде результат.

hpartner-icon

Статеві гормони жіночого організму можна розділити на естрогени, до складу яких входить естрадіол (найважливіший гормон), естрон і естріол і прогестерон. Вони виконують найважливіші функції: без них неможливе розмноження, вони сприяють розвитку матки і молочної залози, підтримують розумові процеси, зберігають судини, роблять кістки щільніше і міцніше, підтримують м’язову масу і силу, стимулюють вироблення факторів згортання крові і синтез інших гормонів. Основне місце синтезу жіночих статевих гормонів в період до менопаузи – яєчники. Для своєчасного виявлення проблем необхідна регулярна консультація гінеколога, яку ми проводимо в нашій клініці в Дніпрі.

Як змінюється концентрація жіночих статевих гормонів (фаз менструального циклу)? Освіта гормонів має певну циклічність. Різке зниження концентрації естрогену і прогестерону в кінці менструального циклу викликає відторгнення ендометрія (внутрішньої оболонки порожнини матки) і поява менструальних кровотеч. Під час менструації починається фолікулярна фаза циклу, під час якої відбувається дозрівання фолікула в яєчнику. Консультація гінеколога в Дніпрі допоможе вам своєчасно виявити проблеми. На початку цієї фази рівень естрогену в крові дуже низький, але з кожним наступним днем концентрація естрогенів підвищується, а приблизно на 10-й день з початку менструації протягом 2-3 днів відбувається різкий стрибок рівня естрогенів, що викликає виділення гормонів гіпофіза (ЛГ і ФСГ), які, в свою чергу, викликають овуляцію. В овуляторной фазі менструального циклу фолікул яєчника розривається, і виділяється, яйцеклітина починає свій шлях по маткових трубах в порожнину матки, де буде чекати зустрічі зі сперматозоїдами. Порожнина фолікула, що розривається, заповнена лютеїновими клітинами, які синтезують велику кількість естрогену і прогестерону, що призводить до різкого підвищення концентрації цих гормонів в крові. Це початок лютеїнової фази менструального циклу. Якщо запліднення яйцеклітини не відбувається, лютеїнові клітини гинуть, а це, в свою чергу, викликає різке падіння концентрації естрогену і прогестерону, відторгнення ендометрія і поява менструальних кровотеч.

Яка доля жіночих статевих гормонів в організмі? Після того як жіночі статеві гормони вразили органи-мішені (матку, молочну залозу), вони повинні бути знищені і виведені з організму жінки, щоб дати можливість знову синтезованим гормонам надавати на нього свій регуляторний вплив. Для знищення жіночих статевих гормонів організм використовує той же арсенал ферментів (каталізаторів біохімічних реакцій), що і для руйнування токсичних сполук, що надходять із зовнішнього середовища (ксенобіотиків). Прикладами ксенобіотиків можуть бути сигаретний дим, переварене м’ясо, органічні розчинники, консерванти, синтетичні препарати, пестициди і т.д. Знищення жіночих статевих гормонів йде трьома шляхами: хорошим шляхом, поганим шляхом і дуже поганим шляхом. Часто гормони в нашій клініці в Дніпрі призначають після консультації гінеколога.

Хороший спосіб перетворити жіночі статеві гормони

Хороший шлях перетворення естрогенів призводить до утворення 2-гідроксиестрогенів. Ці метаболіти жіночих статевих гормонів мають слабку естрогеноподібну дію і легко перетворюються в абсолютно нешкідливі і неактивні сполуки. Такий спосіб перетворення естрогенів активізується в разі вмісту в їжі великої кількості хрестоцвітних овочів (брокколі, брюссельської капусти, капусти, крес-салату) і, навпаки, пригнічується активним і пасивним курінням.

Поганий спосіб перетворити жіночі статеві гормони

Поганий конверсійний шлях призводить до утворення 16-гідроксиестрогенів, метаболітів, які мають високу естрогеноподібну активність. Висока активність цих метаболітів призводить до розвитку захворювань, серед яких ендометріоз, дисплазія шийки матки, рак молочної залози і матки. Активізувати такий спосіб перетворення жіночих статевих гормонів можуть пестициди, звіробій, деякі препарати (барбітурати, гіпоглікеміки, транквілізатори).

Дуже поганий спосіб перетворення жіночих статевих гормонів

Найдраматичнішим способом розщеплення естрогенів є шлях, який призводить до утворення 4-гідроксиестрогенів. Ці сполуки, зв’язуючись з ДНК клітини, призводять до пошкодження її структури. Цим і пояснюється їх канцерогенна дія. Активізувати цей шлях може сигаретний дим, високосмажене м’ясо і риба, а також деякі ліки (омепразол, барбітурати).

Роль кишечника в розвитку гормональних порушень у жінок

Після того, як гормони остаточно деактивуються в печінці, вони потрапляють в тонкий кишечник з жовчю. У нормі гормони, які потрапили в кишечник, повинні покинути організм разом зі стільцем. Однак якщо в кишечнику жінки порушений баланс кишкової флори, присутня умовно-патогенна флора, то ці мікроорганізми можуть відновлювати детоксиковані гормони, а останні, проникаючи через кишечник, всмоктуються в кров, сприяючи таким чином накопиченню естрогенів в організмі. У нашій клініці у 100% пацієнтів з дисгормональними розладами ми виявили досить значні порушення роботи шлунково-кишкового тракту. А іноді, незважаючи на значні порушення роботи кишечника, жінки практично не скаржилися на розлади травлення.

Роль стресу в розвитку гормональних дисфункцій у жінок

Стрес, впливаючи на організм жінки, призводить до значного підвищення концентрації гормонів стресу в організмі. До таких гормонів відносяться, перш за все, адреналін і норадреналін. Однак ці гормони руйнуються так само, як руйнуються жіночі статеві гормони. А так як гормони стресу становлять більшу небезпеку для організму, ніж естрогени, організм кидає всі свої сили на їх нейтралізацію, ігноруючи необхідність знищення жіночих статевих гормонів. Це, в свою чергу, призводить до поступового накопичення останніх. Якщо наслідки стресу тимчасові, це практично не впливає на концентрацію естрогену у жінки. Але якщо стресові наслідки пролонговані або хронічні, це може значно порушити гормональний статус жінки. Така ситуація значно ускладнюється недостатнім споживанням білка, дефіцитом магнію, вітамінів В12, В6, В2 і фолієвої кислоти

Роль харчування в розвитку гормональних дисфункцій

Несприятливі фактори харчування [

Харчування, як не дивно, відіграє важливу роль в метаболізмі жіночих статевих гормонів. Наприклад, недостатнє надходження клітковини з їжі призводить до накопичення жіночих статевих гормонів. Це підтверджують наукові дослідження, які показують, що у східних жінок рівень естрогену нижче і втрата естрогену загалом вище, ніж у жінок північної Європи. Це пов’язано з тим, що раціон жінки на Сході традиційно характеризується великою кількістю клітковини і більш низьким рівнем споживання жирів. Клітковина зв’язує гормони в просвіті кишечника і не дозволяє їм всмоктуватися в кров. Найбільшою здатністю зв’язувати естрогени в кишечнику є клітковина, насіння льону і сої. Високе споживання солодощів, картоплі, білого хліба і виробів з білого борошна призводить до значного підвищення рівня цукру в крові. У відповідь на це підвищення цукру підшлункова залоза виділяє велику кількість інсуліну. А інсулін пригнічує синтез естрогенів в яєчниках і прискорює утворення чоловічих статевих гормонів. Ці процеси призводять до накопичення чоловічих статевих гормонів, що, в свою чергу, призводить до виникнення полікістозних яєчників, росту волосся чоловічого типу шкіри, порушень менструального циклу, безпліддя, появи висипу на шкірі обличчя і в області декольте. Споживання великої кількості високосмаженої їжі, копченостей, їжі, яка була промислово оброблена, перемикає руйнування жіночих статевих гормонів з хорошого способу на поганий і дуже поганий. Транс-жирні кислоти вкрай негативно впливають на жіночі статеві гормони. Ці жири ще називають жирами для смаження. Вони утворюються в результаті нагрівання рослинного масла і містяться в наступних продуктах харчування: їжа ресторанів швидкого харчування, їжа, смажена в соняшнику, кукурудзі, соєвому і горіховому маслі, в високосмаженому м’ясі і рибі, маргаринах, смажених горіхах і насінні, чіпсах, кексах і т.д. Ці жири сприяють утворенню дуже поганих метаболітів жіночих статевих гормонів, які надають канцерогенну дію.

Сприятливі харчові фактори

Хрестоцвіті овочі, до яких відносяться капуста, брюссельська капуста, брокколі, цвітна капуста, крес-салат, надають дивовижний вплив на обмін жіночих статевих гормонів. Вони значно активізують хороший спосіб перетворення жіночих статевих гормонів. Тому регулярне вживання цих продуктів значно знижує ризик виникнення злоякісних новоутворень жіночої репродуктивної сфери. Благотворний вплив на жіночі статеві гормони надає соя і продукти її переробки. До складу сої входять ізофлавони сої, які, з одного боку, активізують хороший спосіб перетворення жіночих статевих гормонів, з іншого – захищають молочні залози і матку від надмірної стимуляції жіночими статевими гормонами. Свіжі овочі та фрукти містять велику кількість антиоксидантів – речовин, які надають їм колір. Ці сполуки перешкоджають перетворенню жіночих статевих гормонів в реакційні сполуки, які надають канцерогенну дію. Жири Омега-3 позитивно впливають на метаболізм естрогенів. У великій кількості вони містяться в свіжій рибі, рибній ікрі, волоських горіхах, насінні льону. Однак слід пам’ятати, що ці жири дуже легко руйнуються навіть при незначному нагріванні.

Токсична дія і жіночі статеві гормони

Щодня наш організм піддається впливу сотень різних хімічних сполук, які є чужими для нас. Це наша плата за блага цивілізації. Чужорідні сполуки порушують наші обмінні процеси, що в кінцевому підсумку призводить до розвитку важких хронічних захворювань, таких як злоякісні новоутворення, хронічне запалення, синдром хронічної втоми та ін. Ці токсини також заважають гормональним процесам у жінок. Так, фталати – найпоширеніші ксенобіотики – мають естрогеноподібну дію і, таким чином, підвищують загальний естрогенний фон. Крім того, у них порушується процес окислення жирів в організмі, що сприяє розвитку ожиріння, а ожиріння, в свою чергу, супроводжується підвищенням рівня як жіночих, так і чоловічих статевих гормонів у жінки. Джерелами фталатів є пластиковий посуд, вода, розфасована в пластикові пляшки, синтетичний одяг, побутова хімія, косметична продукція, пломбувальний матеріал, плівкова фасована продукція, соки та напої в пакети тощо. Ще одним з’єднанням, яке грубо заважає метаболізму жіночих статевих гормонів, є пестициди, хімічні сполуки, призначені для боротьби з комахами. Вони широко використовуються як в сільському господарстві, так і в побуті. На жаль, ці сполуки є потужними стимуляторами поганого шляху перетворення жіночих статевих гормонів, а це, в свою чергу, призводить до накопичення метаболіту естрогену з високою активністю і, отже, до розвитку такого захворювання, як ендометріоз. Куріння є одним із зовнішніх факторів, що призводять до потрапляння в організм великої кількості токсичних сполук. Більш того, нікотин є одним з найменш токсичних компонентів тютюнового диму. Найнесприятливіший вплив на організм надає бензопірен, продукт згоряння органічних матеріалів, одне з найсильніших канцерогенних сполук. Крім того, бензопірен блокує хороший шлях перетворення естрогенів і стимулює дуже поганий шлях, що в свою чергу викликає пошкодження ДНК клітин молочної залози і матки.

Підтримка балансу жіночих статевих гормонів

Підтримка нормального балансу жіночих статевих гормонів дуже критично для жінки. Це пов’язано з тим, що нормальний рівень жіночих статевих гормонів є необхідним фактором нормального менструального циклу, здатністю завагітніти, виносити і прогодувати дитину. Гормони необхідні для підтримки гарного зовнішнього вигляду, так як без естрогенів шкіра стає сухою, в’ялою, зморшкуватою. Також вони підтримують нормальний стан серця, судин, кісток, сприятливо впливають на головний мозок. Якщо регулярно звертатися до гінеколога, то він обов’язково зверне увагу на перевірку гормонів. Гормональні порушення лежать в основі багатьох захворювань жіночої репродуктивної сфери. Наприклад, полікістоз яєчників пов’язаний з домінуванням чоловічих статевих гормонів у жінки. Ендометріоз, міома матки, фіброзно-кістозна мастопатія (захворювання молочної залози), поліпи ендометрія, рак матки і молочної залози, дисплазія шийки матки пов’язані з накопиченням жіночих статевих гормонів в організмі жінки, а також з порушенням їх руйнування.

Лікування гормональних дисфункцій

Звичайний підхід до лікування гормональних дисфункцій у жінок полягає у використанні гормональних препаратів або речовин з гормоноподібним впливом. У разі домінування естрогенів використовуються препарати, що блокують секрецію гормонів гіпоталамуса, що регулюють менструальний цикл. Це призводить до тимчасового припинення менструацій. Така медична «кастрація» призводить до різкого зниження вироблення жіночих статевих гормонів і поліпшення перебігу таких захворювань, як ендометріоз. Однак недоліком таких підходів є те, що дане лікування не спрямоване на усунення причин розвитку захворювань, а впливає тільки на наслідок гормональних порушень. Тому нездатність усунути причини розвитку хвороби може привести до його рецидиву. Відзначимо також, що гормони, які традиційно використовуються в гінекології, є синтетичними аналогами справжніх гормонів. А руйнування цих синтетичних сполук, на жаль, йде несприятливими для жінки шляхами, що може підвищити ризик виникнення злоякісних новоутворень матки і молочної залози. На щастя, сьогодні в світі накопичено величезну кількість наукових даних про причини розвитку тих чи інших гінекологічних захворювань, а також накопичено колосальний практичний досвід щодо безпечної корекції гормональних дисфункцій і знайдено природні сполуки, здатні активно впливати на причини розвитку цих захворювань, не викликаючи серйозних побічних ефектів.

Нутрицевтики, сприятливо впливають на обмін жіночих статевих гормонів

Індол-3-карбінол (Мета-I3C) Індол-3-карбінол – речовина, виділене з хрестоцвітних овочів, що стимулює хороший спосіб перетворення жіночих статевих гормонів і знижує активність несприятливих шляхів. Відновлення метаболізму естрогенів призводить до нормалізації їх рівня і поступового регресу таких захворювань, як ендометріоз, фіброзно-кістозна мастопатія та інші захворювання, пов’язані з домінуванням естрогенів. Дослідження показали, що індол-3-карбінол порушує поширення вірусу папіломи людини в шийці матки і, таким чином, благотворно впливає на перебіг дисплазії шийки матки. Крім того, він здатний запобігти розвитку захворювань, які пов’язані з домінуванням естрогенів у жінок. Згідно з сучасними науковими дослідженнями, індол-3-карбінол сприяє розпаду передракових і ракових клітин молочної залози. Аналогічні дані були отримані і щодо раку передміхурової залози. Протираковий ефект цієї речовини був показаний і проти пухлин товстої кишки. Ізофлавони сої (SpectraSoy) Масштабні епідеміологічні дослідження показали, що в країнах з високим рівнем споживання соєвих продуктів, багатих ізофлавонами сої, рівень захворювань гормонозалежних форм раку (молочної залози, матки, раку передміхурової залози) значно нижче. Ізофлавони сої надають дуже цікавий вплив на організм жінки. З одного боку, вони, як і індол-3-карбінол, стимулюють хороший спосіб перетворення жіночих статевих гормонів, з іншого – захищають молочну залозу і матку від надмірної стимуляції естрогенами і тим самим запобігають розвитку ендометріозу, дисплазії, міоми, фіброзно-кістозної мастопатії. Однак в період менопаузи, коли рівень жіночих статевих гормонів значно знижується, ізофлавони сої надають вплив, аналогічний дії естрогенів на всі органи і системи. Цей ефект значно полегшує симптоми, пов’язані з дефіцитом естрогенів, такі як припливи, втрата кісткової тканини (остеопороз).

Кюдзю Ізофлавонес (EstroFactors)

Китайська рослина кюдзю містить різні ізофлавони. У тому числі найактивнішим з них є пуерарін, який може пригнічувати дуже поганий спосіб знищення жіночих статевих гормонів і стимулює діяльність хорошого шляху. Побічним ефектом цих ізофлавонів є підвищення толерантності до алкоголю, тобто початок інтоксикації після вживання більш високих доз алкоголю.

Грейпфрутовий сік

Свіжовичавлений сік грейпфрута містить флавоноїд під назвою нарингенін. Ця речовина блокує поганий шлях перетворення жіночих статевих гормонів і тим самим запобігає розвитку захворювань, пов’язаних з порушенням метаболізму естрогенів.

Активна фолієва кислота і вітаміни групи В (Мультігеніка, Адваклеар, Фолапро)

Фолієва кислота і вітаміни групи В критично важливі для процесів руйнування жіночих статевих гормонів, особливо якщо жінка знаходиться в умовах сильного психоемоційного напруження. У зв’язку з тим, що більше 25% європейців мають генетичну особливість ферментів, що беруть участь в активації фолієвої кислоти в організмі, для більшої ефективності необхідно приймати активну форму фолієвої кислоти у вигляді метилтетрагідрофолату. Вітамін В6 послаблює вплив естрогенів на матку і молочну залозу. Тому пацієнткам із захворюваннями, пов’язаними з домінуванням естрогенів, слід приймати досить високі дози цього вітаміну.

Корінь солодки (Солодка Плюс)

Корінь солодки містить активну речовину – гліцерин, який здатний уповільнювати руйнування кортизолу – одного з основних гормонів стресу. Це призводить до поступового підвищення концентрації кортизолу в організмі жінки. А так як прогестерон служить попередником кортизолу, то в такій ситуації він більш раціонально використовується організмом і його рівень також підвищується. За допомогою препаратів кореня солодки нам вдалося підвищити рівень кортизолу у пацієнтів нашої клініки більш ніж в 60 разів за 9 місяців лікування. Таким чином, ми змусили організм жінки самостійно відновити синтез прогестерону, а не прописали цей гормон в таблетках або мазях. Консультація гінеколога – важлива складова в догляді за жіночим здоров’ям. Наша клініка в Дніпрі може анонімно записатися на прийом до лікаря.

Жіноче здоров’я. Консультація гінеколога
Рейтинг 5/5 основан на 11 оценках
грн. // Указание валюты 150 // Цена товара В наличии

Завдяки омолоджуючої терапії жіночого здоров'я вдається уповільнити внутрішній годинник організму, і чим раніше почати лікування, тим помітніше і ефективніше буде результат.

Процедура Жіноче здоров’я. Консультація гінеколога от , Декабрь 12, 2016
// Минимальная оценка 5/ // Оценка пользователя 5звезд. // Максимальная оценка оценка
Спасибо за процедуру Жіноче здоров’я. Консультація гінеколога все было на высшем уровне
>