Відновлення обміну речовин і нормалізація ваги | | Health Partner
з пн - пт
09:00 - 20:00
з сб - нд
09:00 - 18:00

Відновлення обміну речовин і нормалізація ваги

Відновлення обміну речовин є однією з основ профілактики старіння. Складаємо індивідуальну схему лікування, якої необхідно ретельно дотримуватися.

hpartner-icon

Метаболізм – це своєрідний процес, який відбувається в організмі для підтримки його життєдіяльності.

Для чого потрібен обмін речовин? Це дозволяє нашому організму рости, розмножуватися, загоювати шкоду, реагувати на навколишнє середовище. Але більш поширеним вираженням обміну речовин називають процес переробки споживаної людиною їжі. Цей процес поділяється на анаболізм і катаболізм. Анаболізм – це процес біосинтезу, в результаті якого з простих речовин (молекул) утворюються більш складні речовини (наприклад, м’язові волокна). Дуже енергоємний процес. Катаболізм – це процес, навпаки, коли відбувається розпад складних речовин на прості елементи, а також виділяється необхідна енергія.

Анаболізм і катаболізм не можуть існувати один без одного. Якщо ми витратимо таку ж кількість енергії, яку отримуємо з їжі, у нас не буде проблем ні з вагою, ні з загальним здоров’ям. Причому порушення цього балансу в одному з напрямків однаково шкідливо. Коли кількість з’їдених калорій більше витраченої кількості, ми поступово накопичуємо жир в непортрібних місцях. Коли калорій занадто мало, організм починає руйнуватися, намагаючись знайти енергію для своєї життєдіяльності. І добре, якщо він буде брати енергію з жирових відкладень. Гірше буде, коли м’язова тканина почне руйнуватися. Просто щоб ви знали. Невелика частина отриманої і невитраченої енергії складається у вигляді вуглеводного глікогену – джерела енергії для активної роботи м’язів. Він зберігається в самих м’язах і печінці. Решта накопичується в жирових клітинах. Причому для їх формування і життя потрібно набагато менше енергії, ніж на побудову м’язів або кісток. Навіть якщо ви багато рухаєтеся, потрібно, так чи інакше, стежити за споживаними калоріями, щоб вони були не більше очікуваних. Як обмін речовин співвідноситься з масою тіла? Можна сказати, що маса тіла – це катаболізм мінус анаболізм. Іншими словами, різниця між кількістю енергії, отриманої організмом і використаної ним. Простий приклад: з’їсти бутерброд (ковбаса з хлібом, найпростіший) і лягти на диван. З хліба і ковбаси організм отримував жири, білки, вуглеводи і 140 ккал. При цьому отриманий калорії лежачий буде витрачати тільки на розщеплення з’їденої їжі і трохи на підтримку функцій дихання і кровообігу – близько 50 ккал на годину. Решта 90 ккал перетворяться в 10 г жиру і відкладуться в жировому депо. Якщо любитель бутербродів піде на спокійну прогулянку, організм витратить отримані калорії приблизно через годину.

Нормалізація ваги в клініці Health Partner

«Хороший» і «поганий» обмін речовин? Дослідження показали, що повільний обмін речовин спостерігається при ряді захворювань, наприклад, гіпотиреозі – нестачі гормону щитовидної залози. Тоді як більшість людей з надмірною вагою мають енергетичний дисбаланс. Тобто організм отримує набагато більше енергії, ніж потрібно насправді. І саме вона зберігається про запас тому варто задуматися про відновлення обміну речовин і нормалізації ваги. Статті витрат калорій Щоб тримати споживання і надходження калорій під контролем, варто пам’ятати про основні напрямки додаткових енергетичних витрат.

  • Чим вище маса тіла, тим більше калорій йому потрібно. Але, як відомо, жирова тканина потребує дуже мало енергії для життя, але м’язи споживають вдосталь. Тому 100-кілограмовий бодібілдер витратить на таку ж роботу як мінімум в два рази більше калорій, ніж його 100-кілограмовий ровесник з нерозвиненою мускулатурою і високим відсотком жиру.
  • Чим старшим стає людина, тим вище його різниця між споживанням енергії і її витратою через гормонального дисбалансу і різкого зниження фізичної активності.
  • У обміні речовин чоловічого організму активно бере участь гормон тестостерон. Це справжній природний анаболік, що змушує організм витрачати енергію і ресурси на зростаючі додаткові м’язи. Саме тому м’язова маса у чоловіків зазвичай набагато вище, ніж у жінок. А так як для підтримки життєдіяльності м’язів потрібно набагато більше енергії, ніж для зберігання жиру, чоловік і жінка однакового зросту і ваги витрачають на одні і ті ж дії неоднакову кількість калорій. Простіше кажучи: чоловіки витрачають більше енергії, їм потрібно більше їжі, а при бажанні вони набагато швидше худнуть.

Проста формула розрахунку калорій Для чоловіка: (9, 99 помножена на вагу в кг) + (в 6, 25 рази на зріст в см) – (4, 92 помножені на вік в роках) + 5 = ; Для жінки: (9, 99 помножена на вагу в кг) + (6, 25 помножена на зріст в см) – (4, 92 помножена на вік в роках) – 161 = . Щоб було зрозуміло, як рахувати, візьмемо 30-річну жінку вагою 70 кг і зростом 160 сантиметрів: (9,99×70) + (6,25×160) – (4,92×30) – 161 = (699,3 + 1000 – 196,8- 161) = 1390,7 ккал – це та кількість калорій, яку не можна віддати організму, інакше обмін речовин почне сповільнюватися з метою економії енергії, так як для неї настають голодні дні, а значить, пора робити запаси.

Відновлення обміну речовин в приватній клініці

Як впливають фізичні навантаження і спорт на нормалізацію обміну речовин і відновлення обміну речовин? Нерідко ті, кому потрібно нормалізувати вагу, ходити в спортзал, починають активно займатися спортом, щоб збільшити витрати на енергію і таким чином позбутися від зайвих кілограмів. Щоб вага і обсяг успішно покинули ваш організм, важливо володіти інформацією про те, як різні види фізичних навантажень впливають на організм. Клініка в Дніпрі знає, як допомогти вам нормалізувати вагу і відновити обмін речовин. Фізична активність складається з двох основних видів: аеробних і анаеробних. До перших відносяться біг, інтенсивна ходьба, різні види танців, аеробіка, їзда на велосипеді, до других відносяться тренування з різною вагою. З їх допомогою витрачається багато калорій, так як вони зазвичай проводяться інтенсивно, витрати енергії відбуваються навіть тоді, коли ви вже не займаєтеся спортом, в тому числі і уві сні. Однак для того щоб траплялися такі чудеса, потрібно мати м’язи, які звикли до навантажень, щоб протягом певного часу проводити таке тренування. Займаючись, наприклад, бігом, хороших результатів навряд чи вдасться досягти, якщо м’язовий корсет розвинений слабо. Щоб виправити ситуацію і розвинути м’язовий корсет, слід спочатку займатися анаеробними, силовими вправами, а вже потім підключати аеробні. У кого м’язовий корсет вже досить розвинений для створення красивої фігури і зміцнення здоров’я, добре підійде поєднання силових і аеробних навантажень. Вони обидва призводять до споживання калорій, але відбувається це по-різному. Трохи про харчування і дієтах Для того, щоб прискорити свій обмін речовин, потрібно змінити підхід до свого раціону. А це означає, що потрібно прибрати зі свого раціону певні продукти, які просто роблять з вашого організму «сміття» і починають їсти більше. Не потрібно шукати якусь особливу, сувору і вбивчу дієту. Досить починати їсти дрібно (невеликими порціями) і часто (5-6-разове харчування в день). Не забувайте рахувати калорії. Ні в якому разі не можна допускати голоду для організму. Важливо!Для відновлення обміну речовин обмежте солодку і жирну їжу, напівфабрикати в першу чергу. Детальніше про те, чому варто позбавлятися від свого раціону, якщо це можливо, ви можете прочитати в нашій статті або. Кілька порад щодо прискорення обміну речовин.

  • Чиста вода. Пийте більше звичайної і чистої води. Завдяки цьому можна контролювати свій апетит і включати накопичені жирові відкладення в обмінні процеси.
  • Стабільний сон. Дуже важливо для відмінного обміну речовин спати 7-8 годин на добу. Бажано, щоб сон був в період з 22:00-23:00 до 05:00-06:00. Найоптимальніший час для вироблення, наприклад, мелатоніну (гормону життя і довголіття).
  • Стрес. Постарайтеся максимально позбутися від стресу. Стрес впливає на наш організм не дуже позитивно, змінюючи наш гормональний фон. При сильному стресі виробляється кортизол, який руйнує вашу м’язову тканину.
  • Контрастний душ – дуже хороший помічник в прискоренні вашого метаболізму.
  • Спорт. Бережіть своє тіло. Змініть свій спосіб життя. Просто починайте ходити, бігати, роблячи базові вправи (віджимання, присідання, підтягування), обов’язково починайте розтяжку або займаючись йогою. Якщо все це ви відключите, почніть танцювати хоча б щодня.
  • Їжте фрукти, багаті вітаміном С, і овочі, багаті клітковиною. Всі фрукти і цитрусові, що містять у великій кількості вітамін С, зокрема, це стосується ананасів, кислих ягід, ківі, зелених яблук, сприяють поліпшенню травного процесу, допомагають спалювати жири і прискорювати обмін речовин. А багаті клітковиною овочі допоможуть кишечнику і шлунку краще працювати. Швидко наповнюючи шлунок, вони надовго дають відчуття ситості.
  • І, нарешті, для ледачих партнер Health пропонує програми: Здоров’я, Детокс, Антистрес, Релакс, які не тільки нормалізують обмін речовин, але і допомагають гідно привести в порядок фізичне і психічне здоров’я.
Відновлення обміну речовин і нормалізація ваги
Рейтинг 5/5 основан на 11 оценках
грн. // Указание валюты 150 // Цена товара В наличии

Відновлення обміну речовин є однією з основ профілактики старіння. Складаємо індивідуальну схему лікування, якої необхідно ретельно дотримуватися.

Процедура Відновлення обміну речовин і нормалізація ваги от , Декабрь 12, 2016
// Минимальная оценка 5/ // Оценка пользователя 5звезд. // Максимальная оценка оценка
Спасибо за процедуру Відновлення обміну речовин і нормалізація ваги все было на высшем уровне
>